KALICI MAKYAJ MICROBLADING (Kıl Tekniği)

Mikropigmentasyon, ya da uzun süreli kozmetik terapi, özel aletlerle doğal renk pigmentlerini cilde yerleştirmenin teknik sanatıdır.Steril ve tek kullanımlık iğnelerle uygulanır. İşlemden sonra epidermis hücreleri yenilenir.

Geleceğin makyajı olarak nitelenen bu uygulamanın büyük avantajı makyaj yenileme derdini ortadan kaldırarak zaman ve para tasarrufu sağlamasıdır.

En yaygın Mikropigmentasyon işlemleri kaş kaldırtma, kirpik çizgileri, dudak çizgileri işlemleridir. Kalıcı makyajda mikro-pigmentler doğal ve su bazlı olduğundan ciltte doğal bir görünüm sağlar.

Kalıcı makyaj işlemi gözkapağı, kaş ve dudak çevresinde makyaj tekniklerine uygun yapılmalıdır. Profesyonel Makyaj Sanatçısı tarafından müşterilerinin saç, deri ve göz rengine gidecek uygun renk pigmentlerini kullanmak önemlidir.Kalıcı makyaj uygulaması yapılan cihazın profesyonel olması da, yapılan kontürün sonucu ve dayanıklılığı bakımından çok önemlidir.

Göz ve dudak çevresine yapılan lokal anestezi ile acı hissedilmesi engellenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur ve yıllar içinde solarak kaybolur. Sürekli canlılığını koruması için 2 yılda bir rötuş atılabilir.

İPEK KİRPİK

İpek Kirpik uygulaması ile kirpiklerinizin daha uzun,dolgun ve kıvrık olmasını sağlayabilirsiniz.

İpek kirpik,tek tel halinde her bir kirpiğinizin üzerine 1 adet takılarak uygulanır. 2 – 3 ay süreyle kalıcı olur. Kirpikleriniz, güzelliğinizin önemli bir ayrıntısıdır. Bakışlarınızı daha etkili kılmanızı sağlar. Gaia’da uzmanımız tarafından en kaliteli malzemeler kullanılarak uygulanır.

 

KAPAT