PİYA Güzellik’te cilt bakımları, uzman estetisyen tarafından yapılacak cilt analizi sonucu cilde uygun olan bakım seçilerek yapılmaktadır.

v NEM BAKIMI

Nemsiz cilt mat ve cansız bir görünüme sahiptir.  PİYA Güzellik nem bakım kürü cildin nem mekanizmalarını destekleyerek hücreler arası su transferini hızlandırır, optimal nem seviyesini sağlar. E & F vitaminleri ve cildin temel yapı taşlarından olan hyalüronik asit içerikli uygulamaları ile cildinizin nem seviyesi maksimuma yükselirken, cildiniz daha parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşur. 

v HASSAS CİLT BAKIMI

Hassas ciltlerde bariyer fonksiyon bozukluğuna bağlı olarak ciltte yanma, kızarıklık ve pullanma oluşur. Bakım esnasında epidermis ve dermisi güçlendiren özel içerikler kullanılarak cildin tolerans eşiği artar, rahatsızlık hissi azalır ve cilt, çeşitli uyaranlara karşı daha az tepkili hale gelir. Böylece cildiniz daha sağlıklı ve canlı görünür. 

v YAĞLI CİLT BAKIMI

Yağlı cildin bakımı hem büyük hem de karmaşık bir konudur; dengelenmeye ve matlaştırılmaya ihtiyacı olan aşırı sebum üreten parlak bir cilt, soluk, geniş gözenekler, siyah noktalar, sivilceler ve akne izleri. Tüm bunlar yağlı ciltlerin, doğru cilt bakım ürünleri kullanıldığında kolaylıkla çözülebilecek ortak sorunlardır. Bakım esnasında uygulanan kimyasal peeling ve diğer işlemler ile sebum üretimi kontrol altına alınarak cildin daha taze ve canlı görünmesi sağlanır. 

v OKSİJEN BAKIMI

Oksijen bakımı ile cildiniz nefes alır, canlanır, aydınlanır ve ışıldar. Cildi oksijenlendirerek detoks bakımı sağlar. Oksijensizlikten kaynaklanan strese karşı cildiniz dayanıklılık sağlar.  Hücrelerin temizlenme süreci uyarılır. Mıknatıs etkisi ile kir ajanlarının ve toksik partiküllerin etkisiz hale getirilmesini sağlar.

 

v AKNE BAKIMLARI

PİYA özel akne tedavi programında uygulanan kimyasal peelingler ve alternatif tedavi ajanları ile sebum oranı düzenlenirken, akneye sebep olan hormonların baskılanması sağlanır. Cildin kendini daha iyi savunmasını sağlayarak, cildin ürettiği doğal antibiyotiklerin sentezini hızlandırır. Aşırı sebum salgılayan sebase bezlerini düzenleyip dengeleyerek bu sorun üzerinde etki gösterir.

 

v LEKE BAKIMLARI

Leke tedavilerinde öncelikle lekenin derecesi, hangi tip olduğu gibi tespitlerin yapılması tedavinin ilk aşamasını oluşturur. Lekenin tipine göre seçilen kimyasal peeling uygulamaları ile leke sorunlarına çözüm üretilmektedir. Bunun yanı sıra dermaroller, altın iğne (radyofrekans) gibi özel uygulamalarla lekeler baskı altına alınmaktadır.

 

v GÖZ BAKIM KÜRÜ

 

 Altı aşamalı özel göz bakım kürü, göz çevresindeki kan dolaşımını arttırarak göz altı torbalanmalarını ve koyu halkaların görünümünü azaltır. Retinollü göz solüsyonu, göz altında ödem oluşmasını önlemeye yardımcı olur, antioksidan ve yeniden yapılandırıcı özellikler gösterir. Aloe vera,susam yağı, hyalüronik asit ve jojoba yağı içeren göz bakım serumu, kırışıklıkları doldurucu etki gösterir. Konsantre kolajen içeren göz maskeleri, göz çevresinin elastikiyetini arttırır, sıkılaştırır ve canlandırır. 

KAPAT