AWT PLUS ile SELÜLİT TEDAVİSİ ve VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

AWT Plus, akustik şok dalgalarının mekanik etkisiyle, bir kaç cm derinliğe kadar cilt altı yağ dokusundaki hücrelerin çözülerek metabolize olmalarına yardımcı olur. Bağ dokusuna etki ederek selülit görünümünü ortadan kaldırdığı görülmektedir. Ciltte elastin oranı yüksek kollajen sentezini uyararak cilt gerginliğini sağlamaya yardımcı olur.

Genişleyen yağ hücreleri cilt yüzeyine doğru çıkıntılar yaratarak ciltte tipik portakal kabuğu görünümünü oluşturur. Esnek olmayan, yaşlanmış kollagen içeren fibröz bantlar, çevresel yağ dokusu ile birlikte esneyemediği için istenmeyen çukurlaşmalara neden olur. Dokudaki bu baskı lokal kan akışını ve doku beslenmesini belirgin biçimde azaltır.

Selülitin bir başka nedeni  de lenfatik damarların dolaşım kapasitesinin azalmasıdır. AWT Plus, lenf akışını hızlandırır, metabolik aktiviteyi arttırır ve Lipaz aktivasyonu ile yağ parçalanmasını uyarır.

AWT Plus ile yüksek frekanslı akustik dalgalar dokuya verilir. Fibröz bantlar ayrışır ve yeni kollagen içeren esnek fibröz bantlar ile bağ doku rahatlar. Dokulardaki kan dolaşımı önemli ölçüde artar.

AWT Plus uygulanması sonucunda, sıkılığı artmış ve doğal elastikiyetini geri kazanmış cilt ve aktive olmuş bağ dokular inşa edilerek ciltten kasa kadar tüm dokuda görünür ve uzun süreli iyileşme sağlanır.

“Akustik DalgaTerapisi”, her yaştaki hastaya uygulanabilir. Derinin doğal elastikiyetini ve sıkılığını geri kazanmasına yardımcı olur. Vücudun şekle girmesini sağlar, uygulama yapılan bölgedeki cilt gerginliğini arttırır, selülit görüntüsünün azalmasına neden olur, yağ doku volümünü azaltır, lenfatik dolaşımı arttırır, kas kondüsyonu ve gerçek tam  kat doku aktivasyonu sağlar.

Uygulama yapılan bölgeler;

Kalçalar, kolların üst kısımları, bacaklar, karın bölgesi ve yüz bölgesidir.

Terapi süresi ve sıklığı;

Ortalama her selülit terapisi yaklaşık 30 dakika sürer. Selülitin derecesine göre, 3-4 gün aralıklarla 8 ile 10 seans gerekebilir. Uygulamanın hemen sonrasında 2-3 litre sıvı tüketimi vücuttan yağların hızlı atılmasına yardımcı olur.

Sonuçlar;

  • Derinin canlanması ve yumuşaması
  • Yağ depolarının mobilizasyonu
  • Bağ dokuların sıkılaşması ve deri altındaki yağ hücrelerinin küçülmesi
  • Vücutta selülit görünümünde azalma

 

KAPAT